Karta

Karta

Aplikacja do odczytu uprawnień Karty warszawiaka i Karty

Czym jest e-hologram?
E-hologram jest elektronicznym zapisem uprawnień na spersonalizowanym nośniku zaakceptowanym przez Zarząd Transportu Miejskiego np. karta miejska, karta ucznia czy elektroniczna legitymacja studencka.
 
Karta warszawiaka lub Karta młodego warszawiaka = nośnik + e-hologram
 
Do czego służy aplikacja KartaWawa?
Aplikacja KartaWawa służy do weryfikacji uprawnień posiadaczy Karty warszawiaka wgranych jako e-hologram na nośniku zaakceptowanym przez ZTM. Aplikacja jest dostępna dla Partnerów programu Karta warszawiaka. Po akceptacji porozumienia na wskazany adres e-mail przesyłany jest login i hasło do pobrania aplikacji. Działa na wszystkich urządzeniach (komputerach, smartfonach i tabletach) posiadających dostęp do Internetu. Łącząc się otrzymasz informację o terminie ważności oraz rodzaju karty. Dodatkową funkcjonalnością aplikacji jest możliwość korzystania z funkcji NFC na urządzeniach mobilnych. Umożliwia ona prosty odczyt uprawnień Karty warszawiaka.
 
Jak sprawdzić uprawnienia?
Aplikacja KartaWawa, umożliwia szybkie potwierdzanie uprawnień posiadaczy Karty warszawiaka i Karty młdego warszawiaka do korzystania ze zniżek na twoje usługi. Masz możliwość sprawdzania uprawnień na dwa sposoby:
 ·  korzystając z aplikacji KartaWawa zainstalowanej na urządzeniach mobilnych (smartfonach i tabletach) posiadających dostęp do internetu oraz wbudowana funkcję NFC. Wystarczy odczytać kartę zbliżając ją do urządzenia z aktywną aplikacją KartaWawa.
 ·  używając strony internetowej https://karta-aplikacja.um.warszawa.pl/ na każdym z urządzeń (komputerach, smartfonach i tabletach) posiadających dostęp do Internetu. Wystarczy wpisać numer karty aby otrzymać informację o terminie ważności i jej rodzaju.
W obu przypadkach otrzymasz odpowiedź: jest uprawnienie + termin ważności karty lub brak uprawnienia.
 
Instrukcja instalacji i obsługi aplikacji KartaWawa
 
Uprawnienia do zniżek potwierdza jedynie e-hologram (elektroniczny zapis uprawnień Karty warszawiaka i Karty młodego warszawiaka).