Karta Warszawiaka

Karta Warszawiaka

Aplikacja do odczytu ważności kart

Czym jest e-hologram?
E-hologram jest elektronicznym zapisem uprawnień na imiennej karcie zbliżeniowej (nośnik) zaakceptowanej przez Zarząd Transportu Miejskiego (ZTM) m.in. karta miejska (WKM), karta ucznia czy elektroniczna legitymacja studencka.

Karta warszawiaka lub Karta młodego warszawiaka = nośnik + e-hologram
 
Do czego służy aplikacja KartaWawa?
Aplikacja KartaWawa umożliwia szybki odczyt ważności Karty warszawiaka lub Karty młodego warszawiaka, czyli potwierdzenia uprawnień do korzystania ze zniżek na twoje usługi.   
Aplikacja jest dostępna wyłącznie dla Partnerów programu Karta warszawiaka. Po akceptacji warunków porozumienia na wskazany adres e-mail wysyłany jest login i hasło do pobrania aplikacji lub logowania na portal partnerów. Działa na wszystkich urządzeniach (komputerach, smartfonach i tabletach) posiadających dostęp do internetu. 
Dodatkową funkcjonalnością aplikacji jest możliwość korzystania z funkcji NFC na urządzeniach mobilnych. Umożliwia ona zbliżeniowy odczyt kart.
 
Jak sprawdzić uprawnienia?
Istnieje możliwość sprawdzania uprawnień na dwa sposoby:
 ·  korzystając z aplikacji KartaWawa zainstalowanej na urządzeniach mobilnych (smartfonach i tabletach) posiadających dostęp do internetu oraz wbudowana funkcję NFC. Wystarczy odczytać kartę zbliżając ją do urządzenia z aktywną aplikacją KartaWawa.
 ·  używając strony internetowej https://karta-aplikacja.um.warszawa.pl/ na każdym z urządzeń (komputerach, smartfonach i tabletach) posiadających dostęp do Internetu. Wystarczy wpisać numer karty aby otrzymać informację o terminie ważności i jej rodzaju.
W obu przypadkach otrzymasz odpowiedź: jest uprawnienie + termin ważności karty lub brak uprawnienia.
 
Instrukcja instalacji i obsługi aplikacji KartaWawa
 
Uprawnienia do zniżek potwierdza jedynie e-hologram (elektroniczny zapis uprawnień Karty warszawiaka i Karty młodego warszawiaka).