Karta

Karta

Zostań posiadaczem Karty warszawiaka lub Karty młodego warszawiaka

Czym jest Karta warszawiaka?
Karta warszawiaka i Karta młodego warszawiaka to uprawnienie osoby, która ją posiada, do korzystania z licznych zniżek w wielu atrakcyjnych miejscach w Warszawie i poza stolicą. Uprawnienie zapisane jest elektronicznie, jako e-hologram, na imiennej karcie zbliżeniowej.
Kartą może być każdy nośnik zaakceptowany przez Zarząd Transportu Miejskiego (ZTM) m.in. karta miejska (WKM), karta ucznia czy elektroniczna legitymacja studencka.
 
Karta warszawiaka lub Karta młodego warszawiaka = nośnik + e-hologram
 
Lista miejsc, gdzie honorowane są Karty, stale się wydłuża, więc warto często odwiedzać stronę w katalogu ofert. 
 
Dlaczego warto?
Karta warszawiaka jest programem prowadzonym przez zaufanego realizatora – m.st. Warszawę. Ma proste i przejrzyste zasady uczestnictwa. Daje dostęp do różnorodnych ofert. Dołączając do grona setek tysięcy aktywnych warszawiaków i warszawianek zyskujesz, ponieważ:
– pojedziesz dalej transportem publicznym – w cenie biletu pierwszej strefy możesz podróżować po obydwu strefach biletowych,
– zdobędziesz dodatkowe punkty przy zapisywaniu dziecka do żłobka, przedszkola czy szkoły,
– otrzymasz łatwiejszy dostęp do programów i akcji organizowanych przez m.st. Warszawę,
– skorzystasz z większej liczby ofert i – dzięki zniżkom – zapłacisz… mniej!
 
 
Kto może otrzymać kartę?
Każdy, kto mieszka w Warszawie i rozliczył tu podatek dochodowy od osób fizycznych (PIT) za poprzedni rok, i wspiera tym samym rozwój miasta. Wyrobienie Karty warszawiaka to wgranie na jeden z nośników cyfrowego e-hologramu, pełniącego tę samą funkcję co dawniej pieczątka na legitymacji czy naklejka w formie hologramu. Wgranie lub przedłużanie e-hologramu jest równoznaczne z aktywacją karty, która jest ważna do 30 września kolejnego roku. Pamiętaj o przedłużaniu jej ważności. Możesz to zrobić samodzielnie w biletomacie.
Karta młodego warszawiaka przysługuje dzieciom, młodzieży i studentom mieszkającym w Warszawie, zawsze do 30 września roku kalendarzowego, w którym kończą 21. r.ż. (studenci do ukończenia 26. r.ż.) i których rodzice spełniają̨ powyższe warunki. Jest również dostępna dla tych studentów, którzy samodzielnie rozliczyli tu PIT za rok poprzedni, a Warszawa jest miejscem ich zamieszkania. Po zakończeniu edukacji lub ukończeniu 26. r.ż. Kartę młodego warszawiaka można zamienić na Kartę warszawiaka.
Szczegóły i wnioski do pobrania znajdziesz w zakładce Karta warszawiaka na stronie internetowej: http://www.ztm.waw.pl/kartawarszawiaka
 
Wystarczy odczyt e-hologramu
Aby skorzystać ze zniżek i preferencji na wybraną usługę lub produkt znajdujący się w katalogu ofert, przed złożeniem zamówienia należy umożliwić przedstawicielowi Partnera sprawdzenie karty.
Sprawdzanie uprawnień odbywa się za pośrednictwem specjalnej aplikacji lub portalu partnera poprzez:
– wpisanie numeru karty,
– zbliżenie karty do urządzenia mobilnego zawierającego możliwość jej elektronicznego odczytu.
 Partner programu otrzyma wyłącznie informację o posiadaniu uprawnienia i terminie ważności karty lub braku tego uprawnienia. W przypadku zakupu przez Internet można samodzielnie wpisać numer karty w wyznaczone miejsce na stronie partnera. 
 
Regulamin e-hologramu dostępny jest w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM, Wydziałach Obsługi Mieszkańców oraz na stronie www.ztm.waw.pl