Karta

Karta

Aplikacja Karta Wawa

Czym jest e-hologram?
E-hologram jest elektronicznym zapisem uprawnień na spersonalizowanym nośniku zaakceptowanym przez Zarząd Transportu Miejskiego np. karta miejska, karta ucznia czy elektroniczna legitymacja studencka.
 
Karta Warszawiaka lub Karta Młodego Warszawiaka = nośnik + e-hologram
 
Do czego służy aplikacja Karta Wawa?
Aplikacja Karta Wawa służy do weryfikacji uprawnień posiadaczy Karty Warszawiaka wgranych jako e-hologram na nośniku zaakceptowanym przez ZTM. Aplikacja jest dostępna dla Partnerów programu Karta Warszawiaka. Po akceptacji porozumienia na wskazany adres e-mail przesyłany jest login i hasło do pobrania aplikacji. Działa na wszystkich urządzeniach (komputerach, smartfonach i tabletach) posiadających dostęp do Internetu. Łącząc się otrzymasz informację o terminie ważności oraz rodzaju karty. Dodatkową funkcjonalnością aplikacji jest możliwość korzystania z funkcji NFC na urządzeniach mobilnych. Umożliwia ona prosty odczyt uprawnień Karty Warszawiaka.
 
Jak sprawdzić uprawnienia?
Aplikacja Karta Wawa, umożliwia szybkie potwierdzanie uprawnień posiadaczy Karty Warszawiaka do korzystania ze zniżek na Twoje usługi. Masz możliwość sprawdzania uprawnień na dwa sposoby:
 ·  korzystając z aplikacji Karta Wawa zainstalowanej na urządzeniach mobilnych (smartfonach i tabletach) posiadających dostęp do internetu oraz wbudowana funkcję NFC. Wystarczy odczytać kartę zbliżając ją do urządzenia z aktywną aplikacją Karta Wawa.
 ·  używając strony internetowej https://karta-aplikacja.um.warszawa.pl/ na każdym z urządzeń (komputerach, smartfonach i tabletach) posiadających dostęp do Internetu. Wystarczy wpisać numer karty aby otrzymać informację o terminie ważności i jej rodzaju.
W obu przypadkach otrzymasz odpowiedź: jest uprawnienie + termin ważności karty lub brak uprawnienia.
 
Instrukcja instalacji i obsługi aplikacji Karta Wawa
 
Od 1 października 2016 roku uprawnienia do zniżek potwierdza jedynie e-hologram (elektroniczny zapis).