Karta Warszawiaka

Z Kartą warszawiaka aktywnie na Pikniku Europejskim w sobotę 7 września

opublikowany: 05 września 2019 13:42, abalcerak

Z Kartą warszawiaka aktywnie na Pikniku Europejskim w sobotę 7 września br.

W sobotę 7 września w Parku Fontann na Podzamczu odbędzie się Piknik Europejski, w którym udział wezmą m.in. partnerzy Karty warszawiaka i Karty młodego warszawiaka. Będą prezentować swoje oferty wraz z m.st. Warszawą.
Będą zachęcać mieszkanki i mieszkańców do aktywnego wykorzystywania kart, zarówno podczas Pikniku Europejskiego, jak każdego dnia.  Zniżki dostępne z kartami dotyczą nie tylko komunikacji miejskiej ale już ponad 350. innych ofert. Z kartą tańsze są m.in. zajęcia sportowe, taneczne i językowe, bilety do kin i teatrów, usługi medyczne, a nawet wypoczynek poza Warszawą.

Podczas pikniku z partnerami Karty warszawiaka będzie można uczestniczyć w wielu ciekawych zajęciach dla dzieci i dorosłych. Aktywności będą nagradzane w konkursie „naklejkowym”.  Za uzbierane naklejki będą przyznawane cenne nagrody np. voucher do restauracji Different serwującej potrawy w ciemności, vouchery na jazdę rowerami Acro Bike, zniżki na zajęcia edukacyjne z programowania robotów dla dzieci i młodzieży i wiele innych.

Aktywni warszawiacy i warszawianki, którzy przedłużą ważność swojej karty na stanowisku ZTM będą mogli wziąć udział w spacerze „Zawracanie Wisły kijkami” nordic walking. Spacery, o pełnych godzinach, poprowadzi mistrz Polski Artur Sakowski z Warsaw Rowing Club.

Sport na pikniku promować będą również inni partnerzy Karty warszawiaka: Aktywna Warszawa, OSiR Mokotów, Warsaw Mets czyli zawodnicy futbolu amerykańskiego. Kids Love zajmie się nauką gry w tenisa dla dzieci, Acro Bike będzie udzielać porad rowerowych wraz z naprawami rowerów.

Dla miłośników tańca będą atrakcyjne pokazy i animacje w wykonaniu EMKA Dance Akademy, a gry i zabawy z dziećmi zapewni m.in. Kraina Emocji. Ofertę dla seniorów przedstawi CPK Praga Południe.

Ważne role odegrają roboty. Przedstawiciele firm Extra Klasa, Mały Inżynier i Digital University będą uczyli dzieci programowania i pracowali z najmłodszymi wykorzystując nowatorskie metody edukacyjne.

Promocją edukacji językowej zajmie się ProfiLingua proponując atrakcyjne zniżki na zajęcia językowe oraz ciekawe konkursy, gry i zabawy dla dzieci.

O ekologii będzie można porozmawiać z przedstawicielką firmy zielonyVOLT.PL zajmującej się instalacjami fotowoltaicznymi, które dostarczają darmowej energii elektrycznej montując instalacje fotowoltaiczne z dotacją z Urzędu m.st. Warszawy.  Specjalne rabaty oferują posiadaczom Karty warszawiaka a w konkursach dla dzieci zachęcą je do proekologicznych postaw.

O bezpieczeństwie, w formie konkursu i porad mówić będzie przedstawiciel firmy AISKO, producenta m.in. czujników czadu, dymu, gazu, gaśnic, detektorów dymu papierosowego, alkomatów.

Specjalny pokaz malarstwa akwarelowego poprowadzi mistrz tej techniki Grzegorz Wróbel ze szkoły akwarela.eu. Muzeum Życia w PRL  zapewni wiele animacji z arsenału gier i zabaw z minionej epoki m.in. grę w 3 karty i zwiedzanie samochodu marki Nysa.

Korzystanie z oferty kulturalnej będą promować przedstawiciele Teatru WARSawy oraz Teatru Rampa ze specjalnymi propozycjami biletowymi na jesienne spektakle.

Zdrowy styl życia, ruch i dietę promować będzie Kinetic Medical Fitness,  znany z umiejętnego łączenia fitnessu, siłowni oraz fizjoterapii.  Będą pokazy i konsultacje fizjoterapeuty.

Moda będzie obecna na pokazie firmy MoRe Fashion, której przedstawicielki –  stylistki  będą udzielały także porad indywidualnych zainteresowanym uczestnikom Pikniku Europejskiego.