Karta Warszawiaka

Karta Warszawiaka

Karta Warszawiaka (e-hologram) dla osób, które nie mają dochodów

opublikowany: 07 marca 2017 13:24, b.wloch

Wszyscy mieszkańcy Warszawy, także ci, którzy nie mają dochodów - mogą wyrobić sobie Kartę Warszawiaka lub Kartę Młodego Warszawiaka. Pozwala ona korzystać z tańszych biletów komunikacji miejskiej oraz ze zniżek w wielu instytucjach kultury czy ośrodkach sportu i rekreacji. Bądź aktywny korzystaj z ulg jakie daje Karta Warszawiaka. 
Warunkiem uzyskania uprawnień jest zamieszkiwanie w Warszawie i złożenie PIT-u 36 lub 37 bezpośrednio w stołecznym urzędzie skarbowym lub przez Internet. Jeśli podatnik nie osiąga dochodu, to w rubryce dotyczącej wysokości osiągniętego dochodu, należy wpisać „zero”. Po złożeniu zeznania podatkowego i przedstawieniu kopii pierwszej strony zeznania w najbliższym Punkcie Obsługi Pasażera ZTM, zostanie wydana karta wraz z wgranym e-hologramem. Gdy posiadamy już kartę, to e-hologram można wgrać również w Wydziale Obsługi Mieszkańców w urzędzie dzielnicy, ale również po przedstawieniu kopii zeznania.
 
Osoby, które posiadają już spersonalizowaną Warszawska Kartę Miejską poza kartą muszą wylegitymować się dokumentem ze zdjęciem. Osoby nieposiadające WKM powinny zabrać ze sobą dodatkowo swoją fotografię w formacie jak do dowodu osobistego.
 
Każdy pasażer chcący wyrobić e-hologram powinien okazać jeden z dokumentów:
 
1.Pierwszą stronę złożonego PIT-u za rok 2016 ze stemplem warszawskiego US poświadczającym rozliczenie podatku - dla składających PIT osobiście.
2.Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO) wydane przez elektroniczną skrzynkę podawczą systemu teleinformatycznego administracji podatkowej wraz z pierwszą stroną zeznania podatkowego składanego drogą elektroniczną – dla składających zeznanie przez Internet.
3.Zaświadczenia z urzędu skarbowego potwierdzającego złożenie zeznania o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty) w 2016 roku – dla składających PIT za pośrednictwem poczty oraz prawidłowo wypełniony wniosek.
 
Wszystkie informacje dotyczące uzyskania e-hologramu dostępne są na stronie www.ztm.waw.pl oraz w POP-ach i WOM-ach, a szczegóły dotyczące pozostałych zniżek znajdują się na stronie www.karta.um.warszawa.pl
 
Dla wszystkich zainteresowanych całodobowo pod numerem 19 115, dostępni są również konsultanci Miejskiego Centrum Kontaktu.
Zapraszamy do wgrania e-hologramu i korzystania ze wszystkich ulg wynikających z jego posiadania.